Manavgat Başarı Vidanjör : 7/24 Profesyonel Tıkanıklık Açma Hizmeti. Keşke Demeden Önce...

Tesisat Başarı Vidanjör olarak 2010 yılından bu yana manavgat ve çevre semtlerinde faaliyet göstermekteyiz. Firmamız kurulduğu günden bu yana Tescilli markasını kullanarak kaliteden ödün vermeden hizmet verme prensibiyle devam etmektedir. Günün her saati 7/24 tıkanan tuvalet lavabo kanalizasyon logar klozet alaturka ve mutfak gider i bağlı olan pimaş boruların tıkanıklığını ortadan kaldırmak amacıyla hizmetinizdedir.
İletişim İletişim
İletişim Bilgileri

0507 058 80 00

0507 058 80 00

basarividanjor@gmail.com

manavgattikanikacma.net

Demokrasi Bulv. No: 88/5 Manavgat / Antalya

Su Kaçağı Nedir?  • 2020-10-08
Kırmadan Bilgisayarlı Boru su kaçak tespiti

Yukarıda da bahsedildiği gibi günümüzde suları kuyulardan çekip evlerimize ya da iş yerlerine taşımıyoruz. Bu işleri otomatik olarak yapan sistemler bulunmaktadır. Bu sistemlerden biri olan su tesisatı da her kapalı ve yetkili alana su getirmek için çaba göstermektedir. Su, bazı durumlarda kaynaktan çıka bile ulaşması gereken yere ulaşmayabilir. Bu gibi durumlarda akla gelen ilk şey de suyun geçiş yolu olan borularda bir arıza olup olmadığıdır.
Su, ana kaynaktan çıktıktan sonra çıkış noktasına gelmiyor ise bu durumda suyun geçiş yolu olan borularda bazı belli başlı sorunlar olabilir. Bu sorunlardan ilki sistemde meydana gelen tıkanıklıktır. Tıkanıklık adı verilen durum düşünüldüğü gibi boruya bir şeylerin sıkışmış olması ihtimalidir. Sıkışan parçadan dolayı da suyun yolu kesilmekte ve ilerleme kaydedememektedir. Bu nedenle de sistem tıkanıklığı ilk seçeneklerden bir tanesidir.
Suyun hedefe ulaşmamasının diğer bir nedeni de su kaçağı olabilmektedir. Su kaçağı denilen olay suyun sistem içerisinde bulduğu bir delikten, zedelenmiş bir kesitten sızması ve başka bir yere gitmesi şeklinde tanımlanabilir. Bu olay sonucunda da yine su ana kaynaktan çıkacak fakat hedefe gelemeyecektir. Su kaçağında var olan kaçak ne kadar büyük olursa hedefe varan su o kadar az olur ya da hiç olmaz. Bu nedenle kişiler su kaçağını mutlaka uzman birine tamir ettirmelidir.

 
function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-111276903-2');